تحقیق با عنوان اختلالات اسید باز

تحقیق با عنوان اختلالات اسید باز

قبل از خرید حتما توضیحات را کامل مطالعه نمایید

صفحه اصلی
راهنما
محصولات
درباره ما
قوانین
نقشه سایت
تماس با ما

تحقیق با عنوان اختلالات اسید باز

13000 قیمت

تحقیق با عنوان اختلالات اسید باز

تحقیق با عنوان اختلالات اسید باز

تحقیق با عنوان اختلالات اسید باز

 

در فرمت ورد. 33 صفحه قابل ويرايش

 

PH مایعات بدن تاثیر عمده ای روی توانایی های سلولها و عملکرد طبیعی تمام سیستم های بدن دارد.اگر اسدیدته از حالت طبیعی خارج شود ، فعالیت آنزیمی و ترکیب اکسیژن با هموگلوبین تغییر می کند بنابراین تغییر در PH می تواند بر روی روندهای متابولیک نظیر اکسیژنناسیون بافتی تاثیر بگذارد.

در عمل PH یک محلول می تواند از 1 تا 14 تغییر نماید و PH برابر 7 خنثی محسوب می شود. PH زیر 7 اسیدی بوده،بالاتر از 7 قلیایی است. بعنوان مثال PH شیره معده حدودا 2 تا 3 است در عوض شیره روده توسط یون بیکربنات قلیایی می شود و PH آن بین 7 تا 8 است.

 

مکانیزم های فیزیولوژیک برای تنظیم تعادل اسید – باز

PH طبیعی خون بین 7.35 تا 7.45 متغیر است.بدن دارای سه سیستم فیزیولوژیک برای تنظیم و حفظ PH در حد طبیعی است که شامل سیستم تامپونی،سیستم تنفسی و سیستم کلیوی است.

 

سیستم تامپونی(بافری)

سیستم بافری سریعترین پاسخ را در مقابل تغییرات PH خون از خود نشان می دهد.این سیستم ظرف 5- 4 ساعت به حداکثر کارآیی خود می رسد. باغر ها شامل مواد شیمیایی هستند که در عرض چند دقیقه تغییرات کوچک در PH را خنثی می کنند.هر بافر دارای یک جزء اسیدی(که می تواند یون هیدروژن آزاد کند)ویک جزء نمکی(که می تواند یون های هیدروژن را از محیط بردارد) است.معمولا برای توضیح نسبت جزء اسید به نمکی،آنها را به صورت یک کسر نوشته،جزء نمکی را در صورت کسر و جزء اسیدی را در مخرج آن قرار می دهند.

جز نمکی مسئول جلوگیری از کاهش سریع PH پلاسماست(اسید قوی + جزء نمکی بافر = نمک خنثی + اسید ضعیف)جزء اسیدی مسئول جلوگیری از کاهش سریع PH پلاسماست( باز قوی + جزء اسیدی بافر = آب خنثی + باز ضعیف) 

 

 


خرید

پرداخت آنلاین