پاورپوينت با عنوان آسیب شناسی ورزشی

پاورپوينت با عنوان آسیب شناسی ورزشی

قبل از خرید حتما توضیحات را کامل مطالعه نمایید

صفحه اصلی
راهنما
محصولات
درباره ما
قوانین
نقشه سایت
تماس با ما

پاورپوينت با عنوان آسیب شناسی ورزشی

13000 قیمت

پاورپوينت با عنوان آسیب شناسی ورزشی

پاورپوينت با عنوان آسیب شناسی ورزشی

پاورپوينت با عنوان آسیب شناسی ورزشی

 

در فرمت پاورپوينت . 217 اسلايد قابل ويرايش

 

آسيبهاي عضلاني‌

 

 عضله قدرت لازم براي حركت بدن را فراهم مي‌كند. عضله با استحكام زيادي توسط تاندون خود به استخوان چسبيده و به واسطة انقباض عضلاني‌، استخوانهاي بدن حركت مي‌كنند. كار عضلاني در هنگام فعاليت ورزشي چندين برابر مي‌شود. به عنوان مثال در هنگام شوت زدن عضلات پا با نيرويي چندين برابر بيشتر از راه رفتن منقبض مي‌شوند و در طي چندين ساعت راه رفتن يا دويدن اين عضله است كه وضعيت بدن را حفظ مي‌كند.

انقباض عضلاني پاسخي است كه به يك رفلكس نخاعي مربوط مي‌شود. به اين معني كه در صورت نياز به انقباض يا حركت بدن‌، نخاع خود به تنهايي و يا با دستوراتي كه از قشر مغز دريافت مي‌كند پيامي ارسال مي‌دارد كه طي آن عضله را وادار به انقباض مي‌كند.

 گاهي نيز پيامهايي از سمت عضله به نخاع و مغز مي‌رسد به اين شكل كه گيرنده‌هاي حسي موجود در عضله تحريك شده و پيام خود را به سطوح كنترل بالا مي‌رسانند كه در پاسخ به صورت رفلكس عضله منقض مي‌شود واين دليل اصلي انقباض و پس كشيدن دست يا پا در هنگام تماس با يك جسم تيز و برنده يا يك جسم داغ مي‌باشد.

     عضله از عروق خوني نسبتاً زيادي برخوردار است‌. اين عروق وضعيت تغذيه و ترميم در مقابل ضايعات عضله را بهبود مي‌بخشد. و به دنبال تمرين‌، عروقي كه در حالت عادي نقشي در جريان خون ايفا نمي‌كنند از حالت غيرفعال خارج شده و نهايتاً با تسريع پديدة خون رساني قدرت عضله تشديد مي‌شود و در طولاني مدت حجم عضله هم افزايش مي‌يابد.

     عضلات معمولاً به دنبال ضربات مستقيم دچار ضايعه مي‌شوند و اين ضربات اثراتي همچون كبودي و پارگي در عضله به جا مي‌گذارند.

     به اين ترتيب ضايعات و آسيبهاي عضلاني را به دو گروه كلي پارگي عضله و هماتوم عضله مورد بررسي قرار مي‌دهيم‌.


خرید

پرداخت آنلاین
mouse corsair

دوره استراتژی قدرتمند PTC

299,000 تومان

مشاهده دوره